ترس از سقوط هواپیما - گل پرواز

خیلی از افرادی که ترس از سقوط هواپیما دارند این ترس را بدترین نوع ترس می دانند در حالی که اینگونه نیست و ترس های زیادی هستند که نسبت به ترس از سقوط هواپیما خیلی بدتر هستند.

بسیاری از تجربیات دیگر در زندگی وجود دارد که شما احتمالا هرگز به آن فکر نمی کنید که به نظر می‌رسد آنها از پرواز در هواپیما بسیار خطرناک‌تر هستند. این خطرات به این معنا نیستند که شما درباره آن احساس اضطراب کنید در عوض به شما نشان می‌دهد که چقدر نگرانی‌هایتان درباره پرواز بی اساس است. آمار این موارد خطرناک را بگیرید. آنها را بنویسید و زمانی که نگرانی‌هایتان درباره پرواز بعدی شروع می‌شود آنها را با خودتان تکرار کنید.

شانس کشته شدن شما در یک تصادف اتومبیل 1 در 5000 است. این بدان معنی است که خطرناک ترین قسمت پرواز شما زمانی است که با اتومبیل به فرودگاه می‌روید.

احتمال مرگ شما در اثر مسمویت با مواد غذایی 1 در 3 میلیون است که این احتمال نیز بسیار بیشتر از خطر سانحه هوایی و سقوط هواپیما است.

همچین احتمال مرگ شما در اثر نیش مار ، برق گرفتگی بر اثر ساعقه، مرگ ناشی از سوختگی با آب جوش یا حتی افتادن از تخت خوابتان بسیار بیشتر است.

احتمال مرگ شما در سقوط از پله های هواپیما در هنگام سوار شدن به آن بیشتر از مرگ بر اثر سقوط هواپیما است.

در صورتی که می‌خواهید آرامش داشته باشید و بر ترس از سقوط هواپیما غلبه کنید. پیگیر اخبار و گزارشات سقوط هواپیما نباشید. این داستان‌ها باعث نمی‌شود که شما احساس بهتری نسبت به پرواز پیدا کنید، و درباره فوبیای پرواز چیست بیشتر بدانید. بلکه تنها باعث افزایش اضطراب شما در مورد پرواز می‌شود. حتی فیلم‌های سقوط هواپیما و پروازهای ترسناک را هم نبینید.

برای میلیون ها نفر از مردم دنیا، سوار هواپیما شدن و پرواز کردن با آن از ترسناک ترین کارهایی است که آنها می توانند تصورش را بکنند. طبق آمار و ارقام پرواز کردن 29 برابر از سفر با خودرو امن تر است. هزاران هزار پرواز به طور روزانه ، به موقع و به سلامت صورت می گیرد، با این وجود میلیون ها نفر همچنان از پرواز وحشت دارند.

ترجیح می دهند تا از وسایل نقلیه دیگربرای مسافرت استفاده نمایند. بعضی از این افراد هرگز سوار هواپیما نشده اند و بی جهت ترس از سقوط هواپیما و مسافرتهای هوایی را به گزارشهای روزنامه ها از سقوط هواپیماها نسبت می دهند .

با اینکه خلبانها با در نظر گرفتن هزاران کیلومتر مسافرت هوایی ، بدون هیچ حادثه نسبتاً ناگواری موفق می شوند و مسافران بی هیچ خطری به مقصد می رسند ، اما آنها بدون هیچ دلیلی از رفتن به اولین سفر هوائی هراس دارند ، و با این تصور که اولین سفر آنها آخرین آن خواهد بود ، ذهن خود را آزار می دهند.

غلبه بر ترس از سقوط هواپیما

در صورتی که شما هم همسری دارید که تا حالا به دلایل مختلفی از سوار شدن به هواپیما و خرید بلیط خارجی اجتناب کرده، بدنیست این فوبیا را در نظر بگیرید.

آنها افراد به خصوصی نیستند اما وانمود می کنند خاص هستند. بهتر است بگوییم کمی متظاهرند. پرهیجانند. با حرارات صحبت می کنند.

همیشه در عجله اند اما نه به این دلیل که هول هستند، بلکه به این دلیل که همه کارهایشان را به دقیقه نود موکول می کنند و به همین دلیل همیشه دیر به قرارهایشان می رسند. بسیار اجتماعی و برون گرا هستند اما همواره از این می ترسند که نکند آنطور که باید خود را معرفی نکرده باشند.

ترس از گیر افتادن محور اصلی شخصیت آنهاست. به همین دلیل از جاهای بسته می ترسند. وقتی برایشان بلیط سینما می گیرید با اکراه قبول می کنند.

 در صورتی که هم قبول کنند، وسط فیلم برای دستشویی رفتن یا خریدن تنقلات بیرون می روند یا صندلی هایی را ترجیح می دهند که کنار درب خروجی باشد. ترس از سقوط هواپیما نیز به همین دلیل است. ترس از دندان پزشکی نیز در این افراد زیاد دیده می شود.

آنها وقتی ساختمان بلندی را می بینند، احساس می کنند ساختمان می خواهد روی آنها خم شود و به آنها فشار بیاورد. با نگاه کردن به دیوارها و سقف احساس خفگی، له شدن و فشردگی دارند و به دنبال آن دچار کلافگی و بی قراری شوند.

آنها سابقه ترس از امتحان را نیز در کارنامه خود دارند البته نه به این دلیل که دانش آموز تنبلی بوده یا تمرکز کافی ندارند، بلکه همواره از این واهمه داشته اند که نکند برای پاسخ به سوالات وقت کم بیاورند.

آنها معمولا لجباز و نافرمان هستند. بیشترین نافرمانی آنها از قدرت حاکم بر زندگی شان مانند پدر و مادر یا شوهر، صاحب کار و… است. باز به این دلیل که وقتی به آنها دستوری داده می شود، احساس تنگی و خفگی پیدا و مدام تقلا می کنند خود را از این وضعیت نجات دهند.

البته ترس از سقوط هواپیما در سفرهای هوایی در هومیوپاتی داروهای زیادی دارد اما در صورتی که شما این خصوصیات را دارید، بهتر است سراغ یک پزشک هومیوپات رفته و با مشورت او داروی نیترات نقره رقیق شده مصرف کنید.

راههای مقابله با ترس از سقوط هواپیما

سایت گل پرواز به مسافرانی که به ترس از پرواز دچار هستند توصیه می کند به هیچ وجه نباید از پنجره به بیرون نگاه کنند و بهتر است در تمام طول سفر کرکره ها را بسته نگه دارند.

پرهیز از نوشیدنی های کافئین دار از دیگر نکته های مهم درخصوص مسافران مضطرب است؛ زیرا کافئین ضربان قلب را بالا می برد و دگرگونی حال فرد بیمار را سرعت می بخشد.

در صورتی که پرواز بعد از وعده های غذایی است بهتر است فرد مضطرب غذایی بخورد که در آرام نگه داشتن وی در طول سفر کمک و در عین حال انرژی مورد نیاز وی را تامین کند. شیر، دانه کنجد، گوشت بوقلمون، کاهو و منابع غذایی دارای کربوهیدرات دار در صورت نداشتن آلرژی های غذایی، می تواند گزینه های مناسبی باشد.

گل پرواز با تهیه مجموعه کاملی از بلیط هواپیماهای امن در مسیرهای مختلف سعی کرده تا سفری مطمئن و لذت بخش را برای همه مسافران تدارک ببیند. شما با مراجعه به سایت خرید بلیط گل پرواز می توانید از همه بلیط های موجود در مسیر دلخواه تان باخبر شوید و بلیط های سیستمی و چارتر و بلیط خارجی را برای مسافرت خود انتخاب و اقدام به خرید کنید. همچنین می توانید جدول درصد جریمه بلیط های داخلی و خارجی اطلاعات خوبی به دست بیاورید تا بهترین بلیط را برای مسافرت خودتان خریداری نمایید. آرزوی سفری امن و پر از شادی را برای شما داریم.

برچسب ها {{item.name}}