مدارک لازم برای پرواز داخلی - گل پرواز

مدارک لازم برای پرواز داخلی را باید قبل از پرواز و حاضر شدن برای آمدن به فرودگاه آماده در پیش تان داشته باشید. اگر همه مدارک لازم برای پرواز داخلی را از قبل آماده کنید در هنگام سوار شدن به هواپیما مشکلی برای شما پیش خواهد آمد.

امکان جلوگیری از سوار شدن مسافر و بارهای وی به صلاحدید هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به دلایلی نظیر موارد ذیل وجود دارد. در این شرایط و در صورت امکان تنها حق مسافر، استرداد وجه بلیط پرواز خارجی است. دلایلی مثل:

کامل نبودن یا عدم اعتبار مدارک لازم برای پرواز داخلی

تبعیت از هر یک از قوانین محلی کشورهای مقصد، دستورالعملها و آیین نامه های دولتی قابل اجرا

چنانچه حمل و انتقال مسافر و جامه دان وی، ایمنی و سلامت مسافرین و کروی پرواز را به مخاطره اندازد یا حتی تحت تأثیر قرار دهد.

نامناسب بودن شرایط روحی و فیزیکی مسافر، نظیر استفاده از الکل یا داروهای روانگردان که موجب ایجاد خطر یا ریسک برای خود مسافر، سایر مسافرین، خدمه پرواز و یا هواپیما و دارایی ها و اموال موجود در هواپیما گردد

درصورت اجتناب مسافر از انجام بازرسی امنیتی

زمان مراجعه به کانتر پذیرش

حداقل زمان لازم جهت مراجعه به کانتر پذیرش

پیشنهاد می کنیم مسافرین در پروازهای بین ‏المللی حداقل 3 ساعت و در پروازهای داخلی حداقل 90 دقیقه قبل از پرواز به فرودگاه مراجعه نمایند.

چنانچه بصورت خانوادگی یا گروهی مسافرت می کنند و مایلند در کنار دیگر همسفران خود باشند، لازم است پیش از زمانهای اعلام شده در فرودگاه حضور یابند تا کارکنان هما بتوانند هنگام مراجعه مسافرین به کانتر پذیرش، خدمات مورد درخواست را ارائه نمایند.

زمان خاتمه پذیرش مسافر در پروازهای داخلی 30 دقیقه قبل از پرواز است.

پروازهای هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران به دلیل دیر رسیدن مسافر تأخیر نخواهند داشت و جای مسافرانی که در ساعت مقرر به کانتر پذیرش مراجعه نکنند، باطل خواهد شد .

لازم است مسافرین پس از دریافت کارت و مراحل سوار شدن به هواپیما در پروازهای داخلی، به سالن ترانزیت مراجعه نموده و در زمان اعلام شده در گیت خروجی حاضر شوند.

مدارک لازم برای پرواز داخلی

دارا بودن بلیط تأیید شده و معتبر جهت پرواز

همراه داشتن مدارک لازم برای پرواز داخلی و مسافرتی لازم

مراجعه مسافر با مشخصات قید شده در بلیط خریداری شده از سایت خرید بلیط هواپیما گل پرواز به کانتر پذیرش (ضروری است از واگذاری بلیط به دیگران اکیداً خودداری شود)

زمان رفتن به فرودگاه

برای پروازهای داخلی لازم است ۲ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه باشید. کانتر پرواز داخلی ۳ ساعت قبل از پرواز باز و ۶۰ دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود. حواس‌تان باشد در زمان‌های شلوغ و زمان‌های اوج مسافرت مانند عید نوروز، کمی زودتر از حد معمول به فرودگاه بروید چون صف تحویل بار، بازرسی بدنی برای پرواز داخلی معمولا بسیار شلوغ و طولانی است.

یادتان باشد که هم در پروازهای داخلی قبل از رفتن به فرودگاه، ترمینالی را که باید به آن مراجعه کنید، چک کنید تا در فرودگاه وقت‌تان برای این موضوع تلف نشود.

کلیه پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه امام خمینی(ره) انجام می پذیرد.

حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی(ره) حضور داشته باشید ، زیرا تشریفات اداری مخصوصا بسیار زمانبر می باشد.

فرودگاه در زمان تابستان و عید نوروز و تعطیلات بسیار پر ترافیک است.

پس از تحویل بار بلافاصله خروجی پرداخت کنید و در صف ورود به سالن ترانزیت بایستید.

پس از تحویل بار بوردینگ کارت را دریافت کنید و مراقب باشید تا گم نشود.

برای پرواز خارجی در فرودگاه مراقب پاسپورت و کارت پرواز و پول همراه خود باشید.

بهتر است از کیف های کمری و یا گردن اویز استفاده کنید.

یک خودکار بهمراه داشته باشید.

وقت مراحل گرفتن کارت پرواز اسم و مشخصات خود را چک کنید.

در تحویل بار و گرفتن کارت پرواز عجله کنید زیرا گیت خروجی بار یک ساعت قبل از پرواز بسته می شود و درصورتی که تعلل کنید احتمال دارد زمان کافی برای عبور از گیت خروجی سالن ترانزیت را نداشته و از پرواز جا بمانید.

دانشجویان ذکوری که مشمول هستند بهتر است 3 روز قبل از پرواز وضیت خروج خود را از اداره گذرنامه استعلام بگیرند چون احتمال دارد نامه معافیت خروج آنها به حراست فرودگاه ارسال نشده باشد.

دانشجویان ذکوری که وثیقه 20 میلیونی برای خروج گزاشته اند بهتر است سریعتر به گیت خروج مراجعه کنند تا در صورتی که اشکالی در خروجشان بود وقت کافی برای رفع آن داشته باشند

از چمدان چرخدار قفل دار استفاده کنید و از بردن وسایل در بسته بندی نامناسب یا مشما پلاستیکی پرهیز کنید.

 

برچسب ها {{item}}